Нова усавршавања професора, асистената и студената мастер професора предметне наставе

У периоду од 15. до 26. септембра 2014. године обављене су нове посете универзитетима-партнерима из Европске уније. Професори, асистенти и студенти нових мастер програма за образовање професора предметне наставе били су на кратким усавшавањима на следећим универзитетима: Bath Spa University, University of Debrecen, University of Helsinki и Metropolitan University College of Copenhagen. Циљ ових посета био је упознавање са европским системима за образовање наставника, организацијом школске праксе, менторства и школа вежбаоница. Универзитет у Нишу је учествовао у студијским посетама Metropolitan University College у Копенхагену (4 професора: проф. др Татјана Митровић са Природно-математичког факултета, као и проф. др Марина Јањић, проф. др Зорица Марковић и проф. др Небојша Миличевић са Филозофског факултета) и University of Helsinki (1 професор - проф. др Љубиша Нешић са Природно-математичког факултет и 1 асистент – Драгана Јовановић са Филозофског факултета).