Међународна конференција на TEMPUS MASTS пројекту на Универзитету у Београду

У оквиру активности на ТЕMPUS MASTS пројекту одржана је четврта по реду међународна конференција под називом "Good Practices and Challenges in Implementation of Master Programs for Subject Teachers" ("Добре праксе и изазови у имплементацији мастер програма образовања наставника предметне наставе").

23. јуна 2014. године на Филозофском факултету у Београду. Конференцији су присуствовали сви домаћи и страни партнери, наставници школа, студенти мастера, као и представници ТЕMPUS канцеларије Србије и пројекта "Развионица "(IPA 2011). На конференцији су Универзитет у Нишу представљали контакт особа проф. др Татјана Митровић и члан Конзорцијума проф. др Марина Матејевић. Конференцију су отворили главни координатор проф. др Лидија Радуловић и проректор Универзитета у Новом Саду проф. др Нада Ковачевић. Проф. др Радуловић је као главне циљеве конференције навела информисање о мастер програмима за образовање наставника предметне наставе на српским универзитетима и њихову имплементацију.

У првом делу конференције представници српских државних универзитета су представили развијене мастер програме за наставнике предметне наставе. Преглед мастер програма Професора предметне наставе Универзитета у Нишу је дала проф. др Татјана Митровић. У наставку су представници европских универзитета-партнера (Bath Spa University, University of Debrecen, University of Helsinki и Metropolitan University College of Copenhagen) говорили о сопственим програмима и искуствима у образовању наставника.

У другом делу конференције акценат је стављен на имплементацију нових мастер програма у Србији, као и на проблеме са којима се сусрећемо у остваривању овог задатка. Више о овој међународној конференцију у документу Izvestaj sa Mid term konferencije 23_06_2014.