Прва посета новом партнеру, Bath Spa универзитету

У периоду од 16-20.јуна 2014. године реализована је прва посета новом партнеру из Велике Британије – Bath Spa University. У саставу пројектног тима са ТЕМPUS MASTS, као представници Универзитета у Нишу, учествовали су проф. др Татјана Митровић, контакт особа, са Природно-математичког факултета и проф. др Наталија Јовановић са Филозофског факултета. Циљ ове посете био је успостављање контакта са новом партнерском институцијом и упознавање са системом образовања наставника у Великој Британији (Act. 1.4: Research visits to EU to gain first-hand knowledge on TE programmes) (види: Program posete Bath Spa univerzitetu juna 2014). Захваљујући љубазности, отворености и напорима наших домаћина - проф. др Snežane Lawrence и проф. др Peter Jones упознати смо са свим аспектима школовања наставника у овој земљи, укључујући и са системом менторства и реализације школске праксе кроз посету приватној основној школи "Beechen Cliff" у Bath-у.