Прве посете страним универзитетима на Tempus "MASTS" пројекту

У току априла и маја 2011. године организоване су прве посете партнерским универзитетима у Европској Унији (University of Debrecen, University of Helsinki, University of Innsbruck и Metropolitan University College of Copenhagen). Циљ посета наведеним универзитетима био је упознавање са њиховим системом образовања наставника (Act. 1.4: Research visits to EU to gain first-hand knowledge on TE programmes). Универзитету у Нишу је додељена посета Универзитету у Дебрецину и Универзитету у Инсбруку.

Проф. др Марина Матејевић са Филозофског факултета у Нишу била је члан националног тима који је боравио на Универзитету у Дебрецину од 11. до 15. априла 2011. године (види: Извештај о посети Универзитету у Дебрецину априла 2011; Presentation of the research visit to University of Debrecen April 2011). Проф. др Татјана Митровић са Природно-математичког факултета је учествовала у истраживању система образовања наставника у Аустрији у оквиру тима који је од 2. до 6. маја 2011. године посетио Универзитет у Инсбруку (види: Програм посете Универзитету у Инсбруку априла 2011; Presentation of the research visit to the University of Innsbruck May 2011). Захваљујући љубазним домаћинима (са Универзитета у Дебрецину - проф. др Micskei-у Karoly и проф. др Maria-и Csubak са Природно-математичког факултета, као и са Универзитета у Инсбруку - декану Факултета за образовање проф. др Michael-y Schratz-y и управнику Департмана за образовање наставника и истраживање школства проф. др Ilse-и Schrittesser) прикупљени су драгоцени подаци о мађарском и аустријском искуству у реформи система образовања наставника, наставним програмима за образовање наставника, организацији школске праксе и менторства и текућим проблемима.