Акредитован мастер програм професора предметне наставе

На седници одржаној 14.фебруара 2014. године Комисија за акредитацију и проверу квалитета Републике Србије је донела одлуку о акредитацији студијског програма мастер академских студија Наставник предметне наставе Филозофског факултета Универзитета у Нишу (види: Odluka o akreditaciji mastera Profesor predmetne nastave и Uverenje o akreditaciji mastera Profesor predmetne nastave). Програм је креиран у оквиру активности на TEMPUS MASTS пројекту и биће реализован на Филозофском факултету у Нишу уз учешће наставног кадра са Филозофског факултета, Природно-математичког факултета и Учитељског факултета у Врању. Комисија за акредитацију и проверу квалитета Републике Србије је сугерисала да се назив програма промени у мастер академске студије Професор предметне наставе. Прва генерација студента биће уписана школске 2014/15. године.