Мониторинг састанак на Универзитету у Београду

Дана 17. априла 2012. године одржан је мonitoring састанак представника домаћих партнера на TEMPUS MASTS пројекту и представника Националне TEMPUS канцеларије на Универзитету у Београду. Састанку су присуствовали проф. др Татјана Митровић, контакт особа Универзитета у Нишу за TEMPUS MASTS пројекту и проф. др Марина Матејевић, члан Конзорцијума на овом пројекту. Прва тема састанка је била постојање центара за образовање наставника на српским универзитетима, односно могућност њиховог формирања тамо где их нема.

Констатовано је да такви центри постоје једино у Новом Саду (на универзитету) и Београду (на Филозофском факултету) и сугерисано је да се што пре формирају и на универзитетима у Нишу, Крагујевцу и Новом Пазару. Представљене су разлике између мастер програма индивидуалних универзитета и проблеми са којима се локални тимови сусрећу у процесу припреме акредитације. Примећен је и проблем са процедуром уношења нових звања у "Листу стручних, академских и научних назива са назнаком звања одговарајућег степена студија" Националног савета за високо образовање.

Monitoring састанку је претходио састанак Конзорцијума на ком је најављена промена страног партнера Универзитета у Инсбруку (Аустрија) новим партнером Basth Spa University (Велика Британија), као и набавка опреме тендером.

О детаљима оба састанка у документу Izvestaj sa monitoring sastanka na Univerzitetu u Beogradu 17_04_2012.