Сенат Универзитета у Нишу усвојио нови мастер програм за образовање наставника предметне наставе

На седници Сената Универзитета у Нишу одржаној 12. априла 2012. године усвојене су мастер академске студије за образовање наставника предметне наставе (види: Odluka Senata UNI). Овај програм је осмишљен од стране професора Филозофског факултета и Природно-математичког факултета Универзитета у Нишу чланова локалног тима на TEMPUS MASTS пројекту. Програм је намењен савременом образовању будућих наставника у основним и средњим школама (60 ЕСПБ), као и могућност додатног образовања из педагошко-психолошко-методичких предмета (36 ЕСПБ) за дипломиране студенте и наставнике приправнике, који нису имали ове предмете у завршеним наставним програмима. Овај једногодишњи мастер програм ће се након процеса акредитације реализовати на Филозофском факултету у Нишу уз учешће професора са Филозофског и Природно-математичког факулета у Нишу, као и Учитељског факултета у Врању (види: NN Vece Master program za obrazovanje nastavnika predmetne nastave и Obrazlozenje master programa za kolegijum). Програм је одобрен на Наставно-научном већу Филозофског факулета одржаном 7 марта 2012. године (види: Odluka NN veca FF UNI).