Локални тим TEMPUS MASTS пројекта дефинисао предлог мастер програма предметне наставе

Након састанка CDC групе од 29. августа 2011. године одржан је састанак чланова локалног тима TEMPUS MASTS пројекта будућих наставника на новом мастер програму. Проф. др Марина Матејевић је упознала присутне са закључцима наведеног састанка и усвојеним заједничким оквиром мастер програма предметне наставе (види: Zajednicki okvir mastera predmetne nastave 2011 и Zapisnik sastanka CDC grupe 29_08_2011). На основу заједничког оквира дефинисано је језгро мастер програма нишког универзитета уз сугестију да се у наредних 7 дана размисли о евентуалној допуни листе изборних предмета.

По истеку наведеног рока формулисан је мастер програм наставника предметне наставе следеће структуре:

• 4 обавезна предмета са по 6 ЕСПБ (Општа педагогија, Дидактика, Основи психологије и Психологија образовања),
  • 1 изборним обавезним предметом из изборног блока 1 са 6 ЕСПБ (Методика наставе друштвено-хуманистичких предмета, Методика наставе техничко-технолошких предмета и Методика наставе филолошких предмета),
  • 3 изборна предмета изборног блока 2 од 4 ЕСПБ (листа од 15 предмета, види: Predlog master studijskog programa Univerziteta u Nisu 2011),
  • школском праксом од 6 ЕСПБ и
  • мастер радом од 12 ЕСПБ.