Покренут Tempus MASTS пројекат

TEMPUS "MASTS" пројект је резултат удружене иницијативе професора Филозофских факултета и Природно-математичких факултета свих српских универзитета са циљем осавремењавања образовања будућих професора основних и средњих школа и његовог приближавања постојећим системима образовања у Европској унији. Овај пројект је наставак TEMPUS "STERU" ("Science teacher education revision and upgrading", шифра пројекта: JEP-40053-2005) пројекта, реализованог од 2006. до 2009. године под руководством проф. др Срећка Трифуновића са Природно-математичког факултета у Крагујевцу и посвећеног реформи школства у области природних наука.

Први сусрет партнера на TEMPUS "MASTS" пројекту (тзв. "Prekick-off meeting") одржан је 1.децембра 2010. године на Филозофском факултету Универзитета у Београду. Састанку је присуствовало 10 од укупно 14 домаћих партнера (Универзитет у Београду, Универзитет у Нишу, Универзитет у Новом Саду, Универзитет у Крагујевцу, Универзитет у Новом Пазару, Заједница гимназија Србије, Образовни форум, Завод за унапређивање образовања и васпитања, Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања и Национални просветни савет). Као представници Универзитета у Нишу у раду састанка су учествовали проф. др Марина Матејевић са Филозофског факултета и проф. др Татјана Митровић са Природно-математичког факултета. Састанак је отворио главни координатор пројекта проф. др Вера Рајовић са Филозофског факултета у Београду. Након представљања свих присутних партнера, главни координатор је направио пресек свих дотадашњих активности у периоду аплицирања за пројект и будућих активности предвиђених радним пакетима пројекта. На састанку су усвојене основе заједничког рада у оквиру пројекта, именоване контакт особе, дате инструкције за формирање локалних тимова на пројекту и испланиран предстојећи иницијални састанак свих партнера. За контакт особу Универзитета у Нишу одређена је проф. др Татјана Митровић са Природно-математичког факултета. Наредни, иницијални састанак са страним партнерима (тзв. "Кick-off meeting") на TEMPUS "MASTS" пројекту је заказан за 14. и 15. децембар 2010. године.