Гостинска соба

Транскрипт

"Гостињска" соба

Кад сам била мала а прабаба и прадеда из Чагровца били живи, ја легнем на кревет у "гостињску" собу, метални, висок, и гледам у таваницу.
Она облепљена некаквим папирима, па преко креч. Назирале су се шаре, као да су салвете, нпр, испод.
Замишљала сам како су ту тајни списи и мапе са закопаним благом.
Куће су прављене од блата и земље, па су у новије време прелазили кречом. Временом је малтер пуцао и правио рупе. Деда Владимир је на мокар зид лепио масне новине, па преко тога кречио.Зато је то тако избијало.
Иначе је та гостињска соба била одлична за маштања. Прозор гледао на напуштену школу, у дворишту школе дрво о које виси огромно звоно. Деда је био домар и хигијеничар. Чистио школу и деци вашке. У соби висок метални кревет, душек шушкао, као најлон неки. Велики орман са постељином и сандук у ком је баба паковала нове ствари, да их опреми. Сада је тај сандук испред врата, са цвећем. Стварно,... имала сам прелепо детињство.

Основни подаци

• Име и презиме истраживача: Александра Ристић
  • Време бележења: уторак, 27. новембар 2018.
  • Име и презиме информатора: А. П.